Alla som är registrerade på pilgift.se får en röst var.
Man betygsätter alltså inte bidragen, utan bara röstar på det ni gillar mest.
En tävling kräver lite priser så jag har kommer att lägga in ett presentkort på 400 kr hos HC eller Aquawarehouse, om någon privatperson eller företag vill sponsra med något pris kan de lägga ett PM.
Regler:
* Endast ett bidrag per medlem.
* Bilden skall vara på ditt eget terrarium där det finns grodor (behöver dock inte synas i bild)
* Du måste ha tagit bilden själv
* Bilden får inte vara tagen tidigare innan 1 juni i år (dvs bara nya bilder)
* All slags fusk är ej tillåtet (flera konto, kompisrösta etc)
* Inget photoshopande, ok att beskära bilden men inget annat.
Bilderna skall skickas in mellan den 1-14 oktober och röstning sker mellan 15-21 till någon betrodd som sammanställer rösterna
Vinnaren (vinnarna om fler sponsrar) presenteras på goddagen den 1 nov.
Med sista datum den 14 okt blir det 4-5 v att trimma och plantera i terrariet
Funderade på om admin kan lägga upp bidragen så att de blir anonyma, men många känner igen varandras stilar och burkar så det kanske är overkill?
Vad sägs? kan det vara intressant? för mycket regler fel regler, inget att ha på groddagen? kom gärna med synpunkter
Visste inte riktigt om det hamnade i rätt kategori eller om det skull ligga under foto eller nån annan stans, i så fall får admin flytta tråden
Med vänlig hälsning Mattias
